Čas od času se nás přátelé nebo noví známí doptávají na adopci a věci kolem ní. Zde je pár tipů na zajímavosti nebo věci, které nás zaujaly.

Začněme u desatera pana profesora Matějčka.

Dále pak Dvacatero vzkazů od dětí jejich rodičům. Taky docela povzbudivé čtení.

A co teprve tohle (obrázek JPEG)tohle ... to si určitě kupte!!! 

Něco ze státního chlívku: Tisková zpráva MPSV k NRP (dokument Adobe PDF)MPSV k NRP Březen 2011

Zajímavá prezentace systému péče o děti Ministerstva práce a sociálních věcí z podzimu 2010 delší (dokument Adobe PDF)delší, krtaší (dokument Adobe PDF)kratší ... a trochu starší byť nejméně zajímavá analýza (dokument Adobe PDF)analýza Ministerstva vnitra. 

Uvízlo v našem monitoringu z roku 2010: Lidovky (obrázek JPEG)Lidovky, statistika (obrázek JPEG)statistika a dále v roce 2011 mfdnes1.jpg (obrázek JPEG)mfdnes1.jpg a mfdnes.jpg (obrázek JPEG)mfdnes.jpg a respekt.jpg (obrázek JPEG)respekt.jpg a hospodarky1 (obrázek JPEG)hospodarky1 a hospodarky1a (obrázek JPEG)hospodarky1a a hospodarky 2 (obrázek JPEG)hospodarky 2 a zase respekt (obrázek JPEG)respekt a také novinky.cz

Velmi zajímavý příběh a články z pera Graciána (obrázek JPEG)Graciána a co následovalo (obrázek JPEG)co následovalo. Ano, známe hodně úžasných lidí v dětských domovech, kteří se snaží vytěžit z minima maximum, ale také známe (a není jich málo) dětské domovy, které by se měly zavřít, protože dětem i společnosti nepřináší ... vůbec nic.

Honzík a Janička na vlnách Českého rozhlasu